Turówka Hotel & SPA⋆⋆⋆⋆

Strefa Wellness

Wellness

Turówka Hotel & SPA**** to jedyny w Wieliczce Hotel z basenem oraz strefą rekreacji wellness, którą dla Gości udostępniamy bezpłatne (basen, grota solna, sauna sucha i mokra, jacuzzi).

Woda od zawsze uznawana jest za receptę na zachowanie zdrowia i urody na długie lata. Warto skorzystać z tej wiedzy i zafundować swojemu organizmowi prawdziwą ucztę dla zmysłów.

Saunowanie zapewnia głębokie odprężenie, niweluje stres i zmęczenie. Wspomaga oczyszczanie organizmu i poprawia kondycję skóry.

Turówka Hotel & SPA⋆⋆⋆⋆

Basen

Basen pełni funkcję rekreacyjną, bez opieki ze strony ratownika. Na terenie basenu znajdują się liczne atrakcje wodne, przeciwprąd oraz jacuzz, które nie tylko relaksują, ale i pozwalają poprawić kondycję zdrowotną.

Głębokość basenu wynosi 135 cm. Temperatura wody w basenie wynosi ok. 29°C, w jacuzzi ok. 37°C.

Turówka Hotel & SPA⋆⋆⋆⋆

Sauny - sucha i parowa

Sauna sucha – charakteryzuje ją wysoka temperatura (od 85 °C do nawet 100 °C) i jednocześnie bardzo niska wilgotność powietrza tylko 10 – 15%. W tak wysokiej temperaturze można przebywać 8-12 min. Kąpiel składa się z 3 cykli: nagrzania – schładzania – relaksu.

Sauna parowa – temperatura w saunie parowej wynosi ok 45 – 60°C, natomiast powietrze ma bardzo wysoką wilgotność (dochodzi nawet do 100%), co sprawia, że temperatura odczuwalna jest o wiele wyższa. Niższa temperatura powoduje, że w saunie parowej można przebywać dłużej niż w saunie suchej, bo do 15 minut. Typowy seans to dwa wejścia po 15 min lub 3 wejścia po 10 minut.

Turówka Hotel & SPA⋆⋆⋆⋆

Grota Solna

Grota solna to pomieszczenie wypełnione blokami solnymi. W grocie solnej panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu.

Częste przebywanie w grocie solnej wspomaga leczenie wielu chorób oraz wzmacnia system immunologiczny organizmu.

Sól, którą wyłożona jest grota solna pochodzi z Kopalni Soli w Kłodawie i z morza Martwego. Pomieszczenie groty solnej jest wyposażone w specjalny system podgrzewania i wentylacji, co powoduje, że sól paruje, a powietrze staje się przez to ujemnie zjonizowane i nasycone pierwiastkami obecnymi w solnych blokach.

Turówka Hotel & SPA⋆⋆⋆⋆

Jacuzzi

Kąpiel w jacuzzi to idealne antidotum na stres oraz napięcie nerwowe. Hydromasaż neutralizuje bóle, ujędrnia skórę oraz rozluźnia mięśnie. Dodatkowym atutem kąpieli w jacuzzi jest jej pomoc w likwidacji bólów głowy oraz chronicznych skurczów mięśni.

Podczas kąpieli w jacuzzi wytwarzane są przez organizm endorfiny, które zmniejszają uczucie bólu i przyczyniają się do całkowitego odprężenia oraz uczucia dobrego nastroju.

Kąpiel w jacuzzi pozwala cieszyć się czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi. Jest doskonałym miejscem na pogawędkę lub relaks po ciężkim dniu pracy.

Turówka Hotel & SPA⋆⋆⋆⋆

SPA

Poniedziałek – czwartek:10:00 – 20:00

 

Piątek:10:00 – 21:00

 

Sobota:09:00 – 21:00

 

Niedziela:08:00 – 15:00

Turówka Hotel & SPA⋆⋆⋆⋆

Basen

Goście hotelowi:

09:00 – 22:00

 

Goście z zewnątrz:10:00 – 19:00

Sauny i grota solna

Goście hotelowi:16:00 – 22:00

 

Goście z zewnątrz:16:00 – 19:00